objavljeno prije 14 godina i 7 mjeseci
5. kolo Lige prvaka

Chelsea u osmini finala, kao i ManU i Bordeaux

Drugi dan petog kola donio je zanimljive mečeve s malo golova, Olić donio pobjedu Bayernu

,

Predzadnje kolo trebalo je donijeti rasplet u druge četiri skupine Lige prvaka, no i dalje nisu poznati svi sudionici osmine finala. Sjajnu predstavu pružio je Olić, koji je nakon dugotrajnog izbivanja s terena zbog ozljede donio pobjedu Bavarcima. Ipak, u zadnjem kolu morat će se potruditi i više ako želi odvesti svoj klub u osminu finala.

Sjajne predstave ruskih momčadi nastavljaju se i dalje, pobjedom CSKA nad Wolfsburgom u Moskvi, pa će vjerojatno barem dvije momčadi proći u nokaut fazu. Manchester United plasman je osigurao već odavno, tako da ne čudi poraz od Bešiktaša na domaćem terenu, jer su igrale rezerve i juniori.

Skupina A

U današnjem susretu skupine A nogometne Lige prvaka Bayern je na domaćem terenu pobijedio Maccabi iz Haife sa 1-0, a pobjednički gol zabio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić u 62. minuti. Olić je odigrao 81 minutu za minhensku momčad, a drugi hrvatski reprezentativac u redovima Bayerna Danijel Pranjić igrao je do 70. minute.

Bayern je ostao u igri za plasman u osminu finala, ali u tome im je pomogao rezultat iz Bordeauxa. Francuski prvak, koji je već osigurao osminu finala, na domaćem je terenu pobijedio Juventus 2-0 pogocima Fernanda (54) i Marouanea Chamakha (90+4).

Bordeaux ima 13 bodova, a slijede Juventus sa 8 i Bayern sa 7 bodova. U posljednjem kolu, 8. prosinca, Juventus dočekuje Bayern. Talijanima je dovoljan remi za prolaz u osminu finala, a Bayern mora ići po pobjedu.

Bayern Muenchen - Maccabi Haifa 1-0 (Olić 62)

Bayern: Butt - Lahm, Demichelis, Van Buyten, Badstuber - Mueller, Schweinsteiger, van Bommel, Pranjić (Ottl 70) - Gomez, Olić (Tymoschuk 81).

Maccabi Haifa: Davidovic - Mshumar, Shai Maymon, Keinan, Masilela - Kial, Ottman (Golsa 74), Culma (Rafaelov 69), Gdir - Dvalishvili (Arbitman 64), Katan.

Gledatelja: 58.000

Sudac: C. Thomson (Ško)

Bordeaux - Juventus 2-0 (Fernando 54, Marouane Chamakh 90+4)

Bordeaux: Carrasso - Chalmé, Ciani, Planus, Trémoulinas - Gouffran (A. Traoré 75), Fernando, Plasil, A. Diarra, Wendel - Chamakh.

Juventus: Juventus: Buffon - Martin Caceres, Legrottaglie, Chiellini, Grosso - Camoranesi, Felipe Melo, Ribas, Momo Sissoko (Marchisio 89), Del Piero (cap) (Immobile 68) - Amauri (Giovinco 77).

Skupina B

Moskovski CSKA je na domaćem terenu pobijedio njemački Wolfsburg 2-1, pa su obje momčadi ostale u igri za plasman u osminu finala. Gosti su poveli pogotkom Edina Džeke u 19. minuti, a CSKA je preokrenuo u drugom poluvremenu. U razmaku od osam minuta Tomaš Necid (58) i Miloš Krasić (66) bili su strijelci za pobjedu ruske momčadi.

Manchester United, koji je već osigurao osminu finala, kod kuće je izgubio od Bešiktaša sa 0-1, a strijelac je bio Rodrigo Tello u 20. minuti. Manchester je nastupio sa pričuvnom ekipom, odmarajući svoje najbolje igrače.

Uoči posljednjeg kola Wolfsburg i CSKA poravnati su po bodovima, imaju po 7 bodova, ali je Wolfsburg u prednosti kada se gleda međusobni omjer.

U zadnjem kolu, 8. prosinca, Wolfsburg dočekuje Manchester United, a CSKA gostuje kod posljednjeplasiranog Bešiktaša.

Bešiktaš se teoretski može bodovno izjednačiti sa Wolfsburgom i CSKA-om, ali ima lošiji međusobni omjer sa njemačkim klubom, što znači da o drugom putniku praktično odlučuju CSKA i Wolfsburg.

CSKA Moskva - VfL Wolfsburg 2-1 (Necid 58, Krasić 66/ Džeko 19)

CSKA Moskva: Akinfejev - A. Berezucki, Ignaševič, V. Berezucki, Šenikov - Krasić, Rahimić, Džagoev, Aldonin, Mamajev - Necid.

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Madlung, Schaefer - Hasebe, Josue, Misimović - Gentner - Džeko, Martins (Ziani 68).

4. Besiktas 5 1 1 3 2-6 4

Manchester United - Bešiktaš 0-1 (Tello 20)

Manchester United: Foster - G. Neville, Vidić, W. Brown, Rafael (Evra 74) - Obertan, Gibson (Carrick 74), Anderson L., Park Ji-sung (Owen 69) - Macheda, Welbeck.

Bešiktaš: Rustü - Kas, Toraman (E. Guven 67), Ferrari, Uzulmez - Dag, Fink, Tello (Inceman 75), Ernst, Koybasi - Bobo (Karadeniz 84).

Gledatelja: 74.242

Sudac: S. Lannoy (FRA)

Skupina C

Nogometaši madridskog Reala stigli su nadomak plasmana u osminu finala Lige prvaka zahvaljujući minimalnoj 1-0 (1-0) domaćoj pbojedi protiv Zuricha na Santiago Bernabeu, dok su Milan i Marseille na San Siru igrali 1-1 (1-1). Jedini gol za Real postigao je Gonzalo Higuain (21), a s te utakmice vrijedi zabilježiti i povratak na teren Cristiana Ronalda koji je u 70. minuti zamijenio Raula.

Milan je na San Siru poveo u 10. minuti golom Marca Boriella, a izjednačio je Lucho Gonzalez u 16. minuti. U drugom poluvremenu gosti su dva puta tresli okvir vratiju, ali nisu uspjeli postići pogodak kojim bi uvelike popravili svoje izglede za prolazak u osminu finala.

Uoči posljednjeg kola vodi Real sa 10 bodova, Milan je drugi sa osam, Marseille treći sa sedam, dok je Zurich sigurno posljednji s tri osvojena boda.

Milan - Marseille 1-1 (Boriello 10/Lucho 16.)

Milan: Dida; Oddo, Thiago Silva, Nesta, Zambrotta; Ambrosini, Seedorf, Pirlo; Pato, Borriello, Ronaldinho

Marseille: Mandanda; Bonnart, S. Diawara, Heinze, Taiwo; E. Cisse, Be. Cheyrou, Abriel, Lucho, Brandao, Niang

Sudac: Webb (Engleska)

Gledatelja: 40.000

Real Madrid - Zurich 1-0 (Higuain 21.)

Real Madrid: Casillas; Sergio Ramos, Albiol, Pepe, Arbeloa (Van der Vaart, 58); Xabi Alonso, L. Diarra; Kaka (Granero, 90), Raul (C. Ronaldo, 70), Marcelo; Higuain

Zurich: Leoni; Stahel, Barmettler, Tihinen, Koch; Gajić (Vonlanthen, 76), Aegerter, Rochat, Đurić (Schoenbaechler, 88); Margairaz, Alphonse (Mehmedi, 86)

Skupina D

Nogometaši Chelseaja osigurali su prvo mjesto u skupini D Lige prvaka zahvaljujući 1-0 (0-0) pobjedi protiv Porta na Dragau u susretu 5. kola. Kolo prije kraja natjecanja Chelsea ima 13, a drugi Porto devet bodova. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nicolas Anelka u 69. minuti.

U drugoj utakmici u ovoj skupini APOEL iz Nikozije i Atletico iz Madrida su na GSP stadionu u Nikoziji odigrali 1-1. Poveli su domaći preko Nenada Mirosavljevića (5), a izjednačio je Simao Sabrosa (62). Nakon ove podjele bodova, Atletico je ostao treći s tri osvojena boda, dok je APOEL četvrti s dva.

Porto - Chelsea 0-1 (Anelka 69.)

Porto: Beto; Sapunaru (Farias, 79), Rolando, Bruno Alves, Alvaro Pereira; Belluschi (Guarin, 71), Fernando, Raul Meireles; Varela (Hulk, 60), Falcao, C. Rodriguez

Chelsea: Čech; Ivanović, Ricardo Carvalho, Terry, Žirkov; Ballack (Essien, 68), Mikel, Deco (J. Cole, 76), Malouda; Anelka, Drogba

Sudac: Eriksson (Švedska)

Gledatelja: 36.000

Apoel - Atletico 1-1 (Mirosavljević 5./Simao 62.)

APOEL: Chiotis; Poursaitides, Paulo Jorge, Kontis, Elia (Breška, 70); Kosowski (M. Žewlakow, 77), Nuno Morais, Michail (Broerse, 71), Alexandrou; Helio Pinto; Mirosavljević

Atletico: Sergio Asenjo; Ujfaluši, Juanito, Perea, A. Dominguez; Jurado (Maxi Rodriguez, 79), Cleber Santana, Camacho, Simao (A: Lopez, 90+2); Forlan (Reyes, 87), Aguero