objavljeno prije 11 godina i 1 mjesec
LIGA PRVAKA

Borussia razmontirala Real na Westfalenu

Fantastični Robert Lewandowski je s četiri gola u mreži Lopeza napravio pravo čudo

Lewandowski je postigao sva četiri gola
Lewandowski je postigao sva četiri gola (Screenshot)

Robert Lewandowski

Borussia je crna mačka Reala, a Juergena Kloppa bi se Mourinho mogao prisjećati u noćnim morama, jer i u trećoj ovosezonskoj utakmici žuto-crni iz Dortmunda su nadigrali Real. U dvije utakmice u skupini Borussia je pobijedila u Dortmundu 2:1, a u Madridu je potpuno nadigrala Real i samo srećom su Španjolci izjednačili dvije minute prije kraja.

Utakmicu je Borussia otvorila žestoko, golom Lewandowskog već u 8. minuti, a i ostatak poluvremena Nijemci su bili bolja momčad. Real je malo vratio inicijativu pred kraj poluvremena, kad su i izjednačili golom Ronalda dvije minute prije kraja.

No, Klopp je očito u poluvremenu motivirao svoju ekipu bitno bolje od Mourinha, jer je uslijedila kanonada prema golu Lopeza, a Lewandowski je ušao u nogometne anale.

U 50. minuti je na dodavanje Reusa iz okreta ubacio za 2:1, pet minuta kasnije povisio je na 3:1, a u 67. je iz penala postavio konačnih 4:1.

Uzvrat nije formalnost, ipak idu u Madrid na noge Realu, ali njemačko finale je definitivno izvjesno.