objavljeno prije 14 godina i 4 mjeseca
EUROPA LIGA:

Benfica bez problema u osminu finala

Kako je rezultat iz prve utakmice bio 1-1, Benfica se tako s ukupnih 5-1 plasirala u sljedeći krug natjecanja

hertha

Nogometaši Benfice s lakoćom su savladali berlinsku Herthu 4-0 na svom Stadionu svjetla u Lisabonu u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Europa lige.

Kako je rezultat iz prve utakmice bio 1-1, Benfica se tako s ukupnih 5-1 plasirala u sljedeći krug natjecanja. Vodeći gol za trenutno vodeću momčad portugalskog prvenstva zabio je Argentinac Pablo Aimar u 25. minuti lijepim udarcem u lijevi donji kut Herhinog gola, a njegov je gol bio jedini u prvom poluvremenu.

U drugom je dijelu domaćin vrlo brzo otklonio neoumice oko pobjednika, pa je tako u razmaku od 48. do 62. minute povećao prednost na 4-0. Dvostruki strijelac u tom periodu bio je Paragvajac Oscar Cardozo, dok je jedan gol postigao Španjolac Javi Garcia. Benfica će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja između FC Kopenhagena i Marseillea. (Totalsport)