Slabe igre iz talijanskog prvenstva Milanezi su prenijeli i u Ligu prvaka

,

Bayern Juventus

,

stijelci

Noćna mora svakog kladioničara je posrtanje apsolutnog favorita u domaćoj utakmici, a takvu infarktnu situaciju priuštili su rossonerri koji su uspjeli odigrati katastrofalnu utakmicu protiv Zuricha koji je odnio sva tri boda sa San Sira.

Bayern i Juventus odigrali su tvrdu utakmicu bez previše uzbuđenja i šansi, što zbog opreznog pristupa Bavaraca, što zbog poslovično tvrde obrane Talijana. Novi Galacticosi su se nakon golijade u prvom kolu u Zurichu raspoloženo raspucali u drugom poluvremenu i potopili Marseille s 3:0.

Rutinske su pobjede ostvarili i Bordeaux protiv Maccabija te Chelsea na Cipru protiv APOELA, s tim da su Britanci poveli početkom utakmice i zadržali vodstvo do kraja, a Francuzi su se igrali mačke i miša s Maccabijem da bi zabili tek na samom kraju utakmice.

Skupina A

Bayern - Juventus 0:0

U susretu drugog kola A skupine nogometne Lige prvaka Bayern i Juventus su u Munchenu odigrali bez pogodaka. Bila je to slaba utakmica bez pravih prilika u kojoj je Bayern imao nešto veći posjed lopte, no to nije znao iskoristiti. U domaćim redovima od 43. minute zaigrao je hrvatski reprezentativac Ivica Olić koji je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Robbena, dok je Pranjić prosjedio cijelu utakmicu na klupi.

Bordeaux - Maccabi 1:0

U drugom susretu skupine A francuski je prvak Bordeaux pobijedio Maccabi Haifu 1:0, a pogodak odluke postigao je Ciani u 83. minuti. Gosti su u 88. minuti ostali bez isključenog Kayala.

Manchester United - Wolfsburg 2:1

Manchester United pobijedio je Wolfsburg 2:1, iako su gosti poveli pogotkom Edina Džeke u 56. minuti, no "Crveni vragovi" su uspjeli okrenuti rezultat, a strijelci su bili Giggs (59) iz slobodnog udarca i Carrick (78).

CSKA - Bešiktaš 2:1

Pogotke za ruski sastav postigli su Alan Dzagojev (7) i Miloš Krasić (61), dok je utješni gol za goste zabio Ekrem Dag u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rusima je to bila prva pobjeda u skupini, a Bešiktašu drugi poraz nakon što su na otvaranju natjecanja poraženi kod kuće od Manchester Uniteda.

Real Madrid - Marseille 3:0

Francuzi su uspjeli držati nulu prvo poluvrijeme, međutim početkom nastavka Real je riješio posao postigavši tri brza pogotka. Strijelci su bili Cristiano Ronaldo (58, 64) i Kaka (61-11m). OM je u 60. minuti ostao bez isključenog Souleymanea Diaware.

Milan - Zurich 0:1

Nogometaši Zuricha priredili su veliko iznenađenje pobijedivši na San Siru Milan. Pogodak koji je Švicarcima donio velika tri boda postigao je Tihinen u 10. minuti utakmice. Milan je u nastavku susreta dominirao, imao je 18 udaraca prema suparničkim vratima, 59 posto posjeda lopte, čak 11 kornera, no nije uspio svladati Leonia.

Porto - Atletico Madrid 2:0

Porto je nakon dominantne igre postigao prvu pobjedu u Ligi prvaka. Oba pogotka portugalski sastav je zabio u posljednjih 15 minuta utakmice, a strijelci su bili Radamel Falcao Garcia (75) i Rolando (82).

APOEL - Chelsea 0:1

Nogometaši engleskog premierligaša Chelsea rutinski su odradili gostovanje kod APOEL-a iz Nikozije pobijedivši 1:0 u susretu drugog kola D skupine Lige prvaka. Pogodak koji je Englezima donio nova tri boda postigao je Nicolas Anelka u 18. minuti utakmice.