objavljeno prije 13 godina i 2 mjeseca
EL CLASSICO

Barcelona uzela bod Realu

Messi je napokon zabio Mourinhu, makar i iz penala, Ronaldo uzvratio na isti način

El Classico

Prvi od četiri El Classica koji se igra u sljedećih 18 dana završio je miroljubivim rezultatom 1:1, iako situacija na terenu nije izgledala tako. Od samog početka igralo se tvrdo i oštro, a oba su gola pala iz penala.

Povela je Barca golom Messija, koji je u devetoj utakmici protiv momčadi koje vodi Jose Mourinho napokon uspio zabiti gol. Raul Albiol srušio je Villu u kaznenom prostoru i zaradio crveni karton, a penal je Messi pretvorio u vodstvo od 1:0 u 52. minuti.

U 81. minuti izjednačio je Ronaldo, također iz jedanaesterca, nakon što je Danny Alves srušio Marcella. Messi je trenutno na 31 golu u prvenstvu, a Cristiano Ronaldo zaostaje tek jedan gol. Utakmica je protekla u očekivanoj dominaciji Barce u posjedu lopte, no Mourinho je izvukao pouku iz petarde koju je dobio na Nou Campu i postavio je granitnu obranu koja je spasila bod.