objavljeno prije 13 godina i 9 mjeseci
LIGA PRVAKA:

Barcelona remizirala s Rubinom, Tottenhamu tri jedanaesterca

Manchester United je u gostima svladao Valenciju s 1:0, a branitelj naslova Inter je s 4:0 slavio protiv Werdera

Barcelona remizirala s Rubinom, Tottenhamu tri jedanaesterca (Getty Images)

Tottenham

U susretu 2. kola skupine D nogometne Lige prvaka Rubin iz Kazana i Barcelona su na Centralnom stadionu u Kazanu igrali 1-1 (1-0). Oba pogotka postignuta su iz 11-erca, poveli su domaći preko Christiana Noboe (30-11m), a izjednačio je David Villa (60-11m). Nakon dva kola Barcelona ima četiri boda, a Rubin jedan.

Manchester United je kao gost na Mestalli svladao Valenciju sa 1-0 (0-0). Strijelac jedinog gola bio je Javier Hernandez u 85. minuti. Nakon dva kola Manchester United ima četiri boda, a Valencia tri.

Tottenham je na svom White Hart laneu svladao Twente iz Enschedea sa 4-1 (0-0).

Pogotke za Tottenham, za kojega su dosuđena čak tri kaznena udarca, bili su Van der Vaart (47), Pavljučenko (50-11m, 64-11m) i Bale (85), dok je jedini strijelac za goste bio Chadli (56).

U Tottenhamu samo Luka Modrić

Od hrvatskih igrača u prvoj pobjedi Tottenhama u Ligi prvaka sudjelovao je samo Luka Modrić koji je igrao do 82. minute. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka ostali su na klupi, dok Stipe Pletikosa nije konkurirao za sastav.

Nakon dva kola Tottenham ima četiri boda, dok je Twente ostao na jednom osvojenom bodu.

Lyon je kao gost u Tel Avivu na stadionu Bloomfield svladao domaći Hapoel sa 3-1 (2-0). Dvostruki strijelac za Lyon bio je Bastos (7-11m, 36), a pobjedu je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Pjanić, dok je jedini pogodak za domaće postigao Enyeama (79-11).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren igrao je čitavu utakmicu za Lyon, te je skrivio kazneni udarac iz kojega je Hapoel postigao pogodak.

Nakon dva kola Lyon ima maksimalnih šest bodova, dok Hapoel nema niti bod.

Schalke 04 je u svojoj Veltins Areni svladao Benficu sa 2-0 (0-0). Golove su postigli Farfan (73) i Huntelaar (85). Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 66. minute. Nakon dva kola oba sastava imaju po tri boda.

Europski prvak Inter je svladao Werder iz Bremena sa 4-0 (3-0). Trostruki strijelac bio je Eto'o (21, 27, 81), a jedan gol postigao je Sneijder (34). Nakon dva kola Inter ima četiri boda, a Werder jedan.

Rangers je na svom Ibroxu svladao Bursaspor sa 1-0 (1-0). Jedini gol postigao je Naismith (18). Nakon dva kola Rangers ima četiri boda, dok je Bursaspor bez bodova.

Kopenhagen je kao gost na Olimpijskom stadionu u Ateni svladao Panathinaikos sa 2-0 (2-0). Strijelci za goste bili su N'Doye (28) i Vingaard (37). Nakon dva kola FC Kopenhagen ima maksimalnih šest bodova, dok je Panathinaikos bez bodova.

Rezultati utakmica 2. kola Lige prvaka:

SKUPINA A:

Inter - Werder 4-0 (Eto'o 21, 27, 81, Sneijder 34)

Tottenham Hotspur - Twente 4-1 (Van der Vaart 47, Pavljučenko 50-11m, 64-11m, Bale 85 / Chadli 56) - Luka Modrić igrao je svih 90 minuta za Tottenham, dok su Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka utakmicu odgledali s klupe, a Stipe Pletikosa nije bio među kandidatima za nastup

TABLICA:

1. Inter              2  1 1 0  6-2  4

2. Tottenham Hotspur  2  1 1 0  6-3  4

3. Twente             2  0 1 1  3-6  1

4. Werder             2  0 1 1  2-6  1

SKUPINA B:

Schalke 04 - Benfica 2-0 (Farfan 73, Huntelaar 85) - Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 66. minute

Hapoel Tel-Aviv - Lyon 1-3 (Enyeama 79-11m / Bastos 7-11m, 36, Pjanić 90+4) - Dejan Lovren igrao je svih 90 minuta za Lyon i skrivio 11-erac za Hapoel