objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
ZA POLUFINALE

Barcelona pregazila Arsenal s četiri gola Messija

Gosti su na Camp Nou poveli golom Bendtnera, ali Lionel Messi je u 21. minuti krenuo u pobjednički pohod koji je završio s 4:1 za Barcu

(Getty Images)

Liga prvaka

,

Lionel Messi

,

Barcelona Arsenal

Nogometaši Barcelone plasirali su se u polufinale Lige prvaka eliminiravši Arsenal. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Barcelona je na domaćem terenu pobijedila Arsenal 4-1, što joj je bilo dovoljno za prolaz u polufinale jer je prva utakmica završila neodlučeno 2-2. Sva četiri pogotka za Barcu postigao je Messi (21, 37, 42, 88), a strijelac za Arsenal bio je Bendtner (18).

Barcelona je očekivano bila nadmoćnija od samog početka susreta, ali prvi su poveli gosti. U 18. minuti Theo Walcott je poveo kontranapad, te je poslužio Bendtnera, koji je iz drugog pokušaja loptu pospremio u mrežu.

No, radost Arsenala trajala je samo tri minute, jer je u 21. Lionel Messi s vrha kaznenog prostora pogodio za izjednačenje.

U 32. minuti Messi je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac završio pored vratiju. Pet minuta kasnije Abidal je ubacio s lijevog krila, obrana Arsenala izbila je loptu, ali samo do Messija koji iz neposredne blizine zabija svoj drugi gol.

Novu majstoriju Messi je izveo u 42. minuti kada je kontranapad Barce okončao prekrasnim lobom.

U drugom poluvremenu Barca se zadovoljila kontrolom igre, a Arsenal je uspio stvoriti tek jednu priliku, kada je u 72. minuti Bendtner glavom pogodio vratnicu.

Točku na "i" stavio je najbolji nogometaš današnjice Lionel Messi, koji je u 88. minuti "izvrtio" obranu gostiju, a potom je kroz noge vratara Almunije pogodio za pobjedu Barce 4-1.

Hrvatski reprezentativac u redovima Arsenala Eduardo Da Silva u igru je ušao u 73. minuti, ali je bio potpuno odsječen u napadu.

Barcelona će u polufinalu igrati protiv Intera, koji je eliminirao moskovski CSKA.

BARCELONA: 1-Victor Valdes; 2-Daniel Alves, 4-Rafael Marquez, 18-Gabriel Milito, 22-Eric Abidal (Maxwell, 53); 6-Xavi, 16-Sergio Busquets, 15-Seydou Keita; 17-Pedro (Andres Iniesta, 85), 10-Lionel Messi, 11-Bojan Krkic (Yaya Toure, 55).

ARSENAL: 1-Manuel Almunia; 3-Bacary Sagna, 18-Mikael Silvestre (Emmanuel Eboue, 63), 5-Thomas Vermaelen, 22-Gael Clichy; 14-Theo Walcott, 15-Denilson, 2-Abou Diaby, 7-Tomas Rosicky (Eduardo, 73); 8-Samir Nasri; 52-Nicklas Bendtner.

STRIJELCI: 0-1 Bendtner (18), 1-1 Messi (21), 2-1 Messi (37), 3-1 Messi (42), 4-1 Messi (88).