objavljeno prije 13 godina i 2 mjeseca
5:1

Barca Šahtaru utrpala pet golova, ManU bolji od Chelsea

Barcelona je pobjedom 5:1 protiv Šahtara praktički osigurala polufinale Lige prvaka, Srna asistent

Šahtar

Još jedna španjolska momčad zadala je u samo dva dana težak poraz hrvatskim reprezentativcima u europskim klubovima. Nakon što je Real zabio četiri gola Tottenhamu i praktički osigurao polufinale Lige prvaka, Barcelona je na Nou Campu razbila Šahtar s 5:1.

Golove za Barcu postigli su Iniesta 2', Alves 34', Pique 53', Keita 60' i Xavi 86', dok je počasni pogodak za Ukrajince dao Rakitski u 59. minuti na asistenciju Darija Srne. S obzirom na igru koju je Barcelona pokazala ove sezone, iznenađenje u uzvratnoj utakmici je malo vjerojatno.

Manchester United otvorio je vrata polufinala minimalnom pobjedom protiv Chelsea. Za Crvene vragove je na gostujućem terenu zabio Rooney u 24 minuti.