objavljeno prije 16 godina i 1 mjesec

Austrija propustila pobjedu protiv Nigerije u Grazu

I protiv Nigerije Austrijanci su pokazali da su ozbiljna momčad

europsko prventsvo

Prvi protivnik Hrvatske na Europskom prvenstvu, Austrija, u prijateljskom dvoboju u Grazu odigrala je 1-1 s Nigerijom. Momčad Josefa Hickersbergera je odigrala solidnu partiju protiv jedne od najboljih afričkih reprezentacija.

Domaćini su poveli u 12. minuti nakon lijepe akcije u tri poteza - Standfest je nabacio za Linza, ovaj je loptu petom proslijedio do Kienasta, koji je s deset metara pogodio ‘malu mrežicu’ Aiyenugbe. Izjednačenje je uslijedilo sedam minuta kasnije. Uche Kalu je iskoristio jednu direktnu loptu iz sredine, te u trku uspio prevariti Macha.

Najveću prigodu za drugi pogodak Austrijanci su imali na početku drugog dijela. U prilici se našao Hoffer, ali je nakon što je zaobišao nigerijskog vratara iskosa pogodio stativu.

Oko 15 tisuća gledatelja velikim je pljeskom popratilo povratak Ivice Vastića, koji je u igru ušao u 70. minuti umjesto Ivanschitza. S tribina su se nekoliko puta tijekom utakmice čuli povici ‘Ivo, Ivo’...    (TS)