« Nogomet SP 2010.
objavljeno prije 14 godina
MEKSIKO IZGUBIO 1:3

Argentina i Njemačka u četvrtfinalu, suci ponovno na udaru

Iako su Argentinci na kraju zasluženo slavili, prvi gol su postigli iz zaleđa kojeg suci nisu primijetili

Pistolero

U susretu osmine finala svjetskog nogometnog prvenstva Argentina je u Johannesburgu na stadionu Soccer City pobijedila Meksiko 3:1 i u četvrtfinalu će igrati protiv Njemačke. Strijelci za Argentinu bili su Carlos Tevez (26, 52) i Gonzalo Higuain (33), a pogodak za Meksiko postigao je Javier Hernandez (71).

Prvi su zaprijetili Meksikanci, kada je u 9. minuti Salcido sa 35 metara pogodio prečku, a pola minute kasnije Guardado sa vrha 16-erca puca zamalo pored vratiju.

I dok je prve izgledne prilike imao Meksiko, u vodstvo je prva došla Argentina i to nakon što je sudac propustio dosuditi zaleđe. Messi je poslužio Carlosa Teveza i Argentina od 26. minute vodi 1-0. Uzalud su mekskički igrači protestirali, sudac Rosetti ostao je pri svojoj odluci.

Nije trebalo puno da se ova sudačka nepravda odrazi na meksičku igru. U 33. minuti branič Osorio je ničim izazvan dodao loptu Gonzalu Higuainu, koji je poklon pretvorio u pogodak. Higuainu je to četvrti gol na ovom SP-u.

Ako je na poluvremenu Meksiko i mogao sanjati o mogućem preokretu u drugom dijelu, te su nade definitivno ugašene u 52. minuti, kada je Carlos Tevez sa 20 metara zabio svoj drugi gol na utakmici i povećao vodstvo Argentine na 3-0.

U 71. minuti Meksikanci su uspjeli smanjiti na 1-3, pogotkom Javiera Hernandeza, koji si je sam izborio prostor za udarac. Inače, minutu ranije argentinski branič Heinze je na gol-crti zaustavio udarac Barrere.

Zadnji zanimljivi trenutak na utakmici dogodio se u sudačkoj nadoknadi, kada je odličan udarac Messija obranio meksički vratar.

ARGENTINA: 22-Sergio Romero; 15-Nicolas Otamendi, 2-Martin Demichelis, 4-Nicolas Burdisso, 6-Gabriel Heinze, 14-Javier Mascherano, 20-Maxi Rodriguez (23-Javier Pastore 87), 7-Angel Di Maria (17-Jonas Gutierrez 79), 10-Lionel Messi, 11-Carlos Tevez (8-Juan Sebastian Veron 69), 9-Gonzalo Higuain.

MEKSIKO: 1-Oscar Perez; 16-Efrain Juarez, 2-Francisco Rodriguez, 4-Rafael Marquez, 3-Carlos Salcido, 5-Ricardo Osorio, 18-Andres Guardado (9-Guillermo Franco 61), 6-Gerardo Torrado,

21-Adolfo Bautista (7-Pablo Barrera 46), 17-Giovani Dos Santos, 14-Javier Hernandez

STRIJELCI: 1-0 Carlos Tevez (26), 2-0 Gonzalo Higuain (33), 3-0 Carlos Tevez (52), 3-1 Javier Hernandez (71).

ŽUTI KARTONI: Rafael Marquez (Meks-28)

SUDAC: Roberto Rosetti (Italija)

STADION: Soccer City

GLEDATELJA: 84.377

>>Lampard: Krajnje je vrijeme da FIFA uvede tehnologiju u nogomet