objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
HRVATSKA KOŠARKA

Ante Tomić ponovo sjajan u redovima Real Madrida

Nažalost, izvrsna Tomićeva igra s 23 koša i tri skoka nije bila dovoljna za pobjedu Reala nad Barcelonom

Fotografija vijesti (Nenad Dugi/Cropix)

Ante Tomić

,

Real Madrid košarka

Hrvatski košarkaš Ante Tomić pružio je još jednu sjajnu predstavu u redovima Real Madrida, no ovoga puta to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Barcelone. Tomić je u trećem susretu četvrtfinala Eurolige upisao 23 koša i tri skoka, no Barca je slavila 84:73 i u seriji na tri pobjede vodi 2:1.

Tomić je bio uvjerljivo najbolji igrač "Kraljevskog kluba", no nije imao kvalitetnu pratnju suigrača i Barcelona je lako stigla do pobjede. Katalonce su predvodili Juan Carlos Navarro sa 24, te Jaka Lakovič i Pete Mickeal sa po 13 koševa. Četvrta utakmica na rasporedu je u Madridu u četvrtak, prvog travnja.

Odličnu partiju pružio je i Nikola Vujčić, no to nije pomoglo Olympiacosu. Grčki sastav je u Poljskoj izgubio od Asseco Prokoma 78:81 i nakon tri odigrane utakmice sastav iz Pireja vodi 2:1. Vujčić je za odigrao 20 minuta ubilježivši 13 koševa, te po jedan skok i asistenciju.

Poraz je upisao i moskovski CSKA na gostovanju u Španjolskoj kod Caja Laborala 53:66. Kod domaćina hrvatski reprezentativac Stanko Barać odigrao je 10 minuta, te je upisao 4 skoka i 1 asistenciju, dok je Zoran Planinić u dresu CSKA u 17:30 minuta ostvario 2 koša, skok i dodavanje.