,

Ivan Ljubičić

,

Ordina Open

Hrvatski tenisač Mario Ančić uspješno je otvorio ATP turnir u nizozemskom Hertogenboschu (nagradni fond 349.000), kojeg je osvojio dva puta u karijeri...

Ančić je najbolji na Ordina Openu bio 2005. i 2006., a prošle godine njegovu je ulogu preuzeo drugi Hrvat Ivan Ljubičić. Ovaj put su obojica na turniru, a Ančić je prvu prepreku preskočio za 67 minuta. Pobijedio je Čeha Ivu Minara 6-1, 7-6(0).

Ljubo na HaaseaIvan Ljubičić je postavljen za 4. nositelja, a ždrijeb mu nije bio naklonjen. Morat će igrati protiv sve boljeg Nizozemca Robina Haasea, trenutačno 62. igrača svijeta.

Ančić i Minar su ove godine već igrali - na zemlji Mastersa u Monte Carlu Ančić je pobijedio u dva seta, a sličan meč su odigrali ove nedjelje. Prvi set je prohujao, za dvadesetak minuta sve je bilo gotovo. Ančić je čak tri puta oduzeo servis suparniku, makar je Minar imao 81 posto ubačaja prvog servisa. U drugom setu je Minar uspio donekle izjednačiti meč, no u ‘tie-breaku’ hrvatski tenisač je odigrao goropadno. Sedam poena, a Minar niti jedan. (TS)