Ančić i Karlović prošli bez izgubljenog seta

,

Marin Čilić

,

Ivo Karlović

Hrvatskim tenisačima konačno je zasjalo sunce na Mastersu u Rimu. Nakon katastrofalnog ponedjeljka u kojem smo ostali bez Ivana Ljubičića i Marina Čilića, situaciju su dan poslije spasili Mario Ančić i Ivo Karlović koji su svoje suparnike izbacili bez izgubljenog seta. Dapače, ni Mario ni Ivo nisu nijedanput gubili svoj servis. A s druge strane nisu bili ‘jazavci’. Ančić je izbacio Španjolca Felicijana sa 6-4, 6-4, dok se Karlović lako obračunao s Francuzom Paul-Henrijem Mathieuom (7-6(4), 6-2).

Meč između Ančića i Lopeza trajao je dva sata i devet minuta u kojima se vodila izjednačena borba, a posljednji gem meča je trajao gotovo petnaest minuta. Splićanin je realizirao tek četvrtu meč-loptu, a pritom je spasio i tri ‘break lopte’. U cijelom meču Lopez nije iskoristio nijednu od 12 break šansi, dok je Ančić iskoristio dvije od osam. Ančić je imao pet aseva, jedan više od Lopeza, a ovom je pobjedom Ančić došao do 3-1 u karijeri protiv Španjolca.

U drugom je kolu suparnik Ive Karlovića domaći tenisač Potito Starace koji je svladao Marina Čilića. Ančića čeka 4. nositelj Rus Nikolaj Davidenko.

Ivo Karlović konačno je prekinuo niz poraza na zemlji (prošao je tek Grosjeana u Monte Carlu, i to nakon predaje Francuza) i na iznenađujuće lak način prošao Mathieua. Francuz je bio gotov za sat i pol vremena igre.

U prvom setu je samo Karlović imao jednu ‘break’ priliku, ali kako je nije iskoristio, odluka je pala u tie-breaku. Kod 3-3 je Karlović napravio ‘mini break’ i kasnije lako sačuvao prednost.
Drugi set je proletio, jer je ‘Div sa Šalate’ s dva ‘breaka’ pobjegao na 4-0. Do kraja je taj zaostatak za Mathieua bio neuhvatljiv. U meču je Karlović odservirao 13 aseva a i postotak ubačenog prvog servisa je bio dobar (63 posto).    (METRO/TS)