Prosvjed za Varšavsku uz premijeru pjesme koju je snimilo Hladno pivo
Pjesma, koja nije dio novog albuma, pustit će se na prosvjedu "Svi za Varšavsku" koji organizira Zelena akcija i Pravo na grad

Pravo na grad i Zelena akcija pozivaju sve građane na miran prosvjed "Svi za Varsavsku" koji ce se odrzati u četvrtak 17. 06. u 19 sati na Cvjetnom trgu. Na prosvjedu će biti pustena i pjesma "Neka institucije rade svoj posao" koju je snimilo Hladno pivo potaknuto nedavnim zbivanjima u Varsavskoj. Hladno pivo zbog dogovorenih obaveza neće nastupiti u Varšavskoj već će se puštati njihova nova pjesma koje pak neće biti na novom albumu.
Njihovo priopćenje za medije prenosimo u cijelosti niže u tekstu. Na prosvjedu ce svirati Davorin Bogović, Stillness i Max Juričić te će se objaviti proglas "Ne damo Varsavsku!" koji slucaj Varsavske stavlja u širi kontekst cijele Hrvatske.
Pjesmom "Neka institucije rade svoj posao!" Hladno Pivo na svoj način apelira i poziva na promišljanje svih onih koji se ponašaju kao slučajni prolaznici. Djelujte sada, jer sutra možda bude prekasno!
NEKA INSTITUCIJE RADE SVOJ POSAO
(Hladno Pivo/Mile HP/Hladno Pivo)
Nekima čim odrastu
život postane teret
pa gurnu ruke pod jastuk
i barikade pod krevet
Kažu danas je in
okačit jaja o klin
ko da je strašno zrelo
i užasno mudro
mahat zastavom bijelom
i ne tražiti čudo
Vodi nas krezuba masa,
s pravom glasa
Kažu budi lukav
imaj na umu
kod nas jedna ruka
uvijek miluje drugu
barba će unuku,
a kum će kumu,
neka institucije
rade svoj posao
leš za keš
leš za keš
Kažu u krivo vrijeme
vam srce tuče
i da sve što vrijedi je već bilo jučer
Danas dobre provizije
zamijenjuju vizije
ko da je strašno zrelo
i užasno mudro
mahat zastavom bijelom
i ne tražiti čudo
Puno je toga na stolu
samo se primi u kolo
leš za keš
leš za keš
Nekima čim odrastu
život postane teret
pa gurnu ruke pod jastuk
i barikade pod krevet