Što se navodno dogodilo na Uskrs s Isusom?
Ovo je službena varijanta koje se priča kršćanima već više od 2 tisuće godina... e sad, je li to istina, odlučite sami...

Uskrs je središnji blagdan kršćanske vjere, a njegovo značenje proizlazi iz događaja koji su se, prema Novom zavjetu Biblije, navodno zbili u Jeruzalemu prije više od dvije tisuće godina. Prema kršćanskoj tradiciji, na Uskrs je Isus Krist uskrsnuo od mrtvih, tri dana nakon što je bio razapet na križu. Taj događaj označava pobjedu života nad smrću i temelj je kršćanske nade u vječni život.
Prema evanđeljima, Isus je u petak, sada poznat kao Veliki petak, bio pogubljen razapinjanjem, oblikom smrtne kazne koji su Rimljani koristili za teške zločine. Njegovo tijelo bilo je položeno u grobnicu u vlasništvu bogatog člana židovskog vijeća, Josipa iz Arimateje. Grobnica je bila zapečaćena velikim kamenom, a rimski vojnici postavljeni su kao straža kako bi se spriječilo da netko ukrade tijelo.
No, u rano jutro trećeg dana, u nedjelju, nekoliko žena - među kojima i Marija Magdalena - došle su pomazati tijelo, kako je bio običaj. Prema izvještajima iz evanđelja, kamen koji je zatvarao grobnicu bio je odvaljen, a tijelo nije bilo unutra. Umjesto toga, pojavili su se anđeli ili mladić u bijeloj odjeći (ovisno o verziji evanđelja), koji su ženama rekli da je Isus uskrsnuo.
Uskrsnuće je izazvalo veliku nevjericu, pa su se učenici razbježali i skrivali. No, prema predaji, Isus se uskoro počeo ukazivati svojim sljedbenicima - prvo ženama, zatim učenicima, pa čak i sumnjičavom Tomi, koji je tražio fizični dokaz Isusova uskrsnuća. Ova ukazanja su, prema Bibliji, trajala četrdeset dana, nakon čega je Isus uzašao na nebo - događaj koji kršćani obilježavaju blagdanom Uzašašća.
Iako su postojale različite teorije i skepticizam tijekom povijesti - od tvrdnji da je tijelo ukradeno, do ideja da Isus nije stvarno umro - kršćanska teologija temelji se na vjerovanju da je uskrsnuće stvaran, božanski čin. U tom svjetlu, Uskrs nije samo sjećanje na čudesan događaj, već slavljenje nade, obnove i novog života.
Danas se Uskrs slavi diljem svijeta raznim običajima, ali njegova srž ostaje ista: vjera u pobjedu dobra nad zlom, života nad smrću, i svjetla nad tamom.