objavljeno 20.01.2011. 23:00:00
JOŠ NIJE GOTOVO

Sarup i Hansen sami pregazili Kauboje za savršen učinak Danske

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini sa sedam bodova, tri manje od Danske, dok je na trećem mjestu Srbija

Ivano Balić
Ivano Balić (Getty Images)

U susretu posljednjeg, 5. kola C skupine svjetskog rukometnog prvenstva u Švedskoj reprezentacija Hrvatske je u Malmou izgubila od Danske 29:34 (16:15) i u drugi krug natjecanja će prenijeti jedan bod, prenosi Hina. Hrvatsku su uništili Kasper Sondergaard Sarup sa 10 i Mikkel Hansen sa 9 postignutih golova. Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Vedran Zrnić sa osam i Denis Buntić sa sedam golova. Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini sa sedam bodova, tri manje od Danske, dok je na trećem mjestu Srbija.

Danci u drugi krug prenose četiri, a Hrvatska i Srbija po jedan bod. U drugom krugu hrvatski rukometaši će igrati u skupini II protiv Poljske, Švedske i Argentine. Večerašnji susret u Malmo Areni bio je 12. međusobni sudar Hrvatske i Danske na velikim rukometnim natjecanjima i peta pobjeda Danaca.

Zanimljivo, Danci su tri pobjede ostvarili u izravnim okršajima za odličja. Prva dva puta u susretima za treće mjesto na europskim prvenstvima u Sloveniji (2004) i Švicarskoj (2006), a zatim i u finalu EP-a u Norveškoj 2008. Do ogleda u Malomou na svjetskim prvenstvima susretali smo se dva puta i oba puta je slavila Hrvatska.