objavljeno 19.01.2010. 21:17:08
INNSBRUCK

Rusija, Španjolska i Danska ostvarile pobjede u prvom kolu EP-a

Rusi su nadigrali Ukrajinu, Danci domaćine Austrijance, a Španjolci potpuno potukli Čehe

Fotografija vijesti (Getty Images)

U susretu prvog kola A skupine Europskog prvenstva u rukometu reprezentacija Rusije je pobijedila Ukrajinu 37:33, dok se u drugom susretu ove skupine sastaju Hrvatska i Norveška.

Rusi su gubili na poluvremenu 16:17, međutim u nastavku utakmice ipak su uspjeli slomiti neugodne Ukrajince. Najefikasniji igrač u ruskim redovima bio je Konstantin Igropulo sa 11 golova, dok je Aleksej Rastvorcev zabio devet golova. Ukrajince je predvodio Sergej Burka sa 9 golova.

U susretu B skupine Danska je bila bolja od domaćina Austrije 33:29. Thomas Morgensen sa 7 i Mikkel Hansen sa 5 golova predvodili su Dance, dok je u austrijskim redovima najbolji bio Vytautas Ziura sa 7 golova.

U dvoboju D skupine Španjolska se lako obračunala sa Česima pobijedivši 37:25. Prvo ime susreta bio je Španjolac Iker Romero koji je zabio 14 golova. U češkim redovima najefikasniji je bio Filip Jicha sa 8 golova. (hina/metro-portal)