objavljeno 28.01.2012. 21:21:00
BRAVO DEČKI

Odlični nastupi hrvatskih nogometaša u Bundesligi

Ivica Olić asistirao je za drugi gol Bayerna protiv Wolfsburga, dok je Mladen Petrić postigao prvi pogodak u pobjedi HSV-a protiv Herthe 2:1

19. kolo Bundeslige obilježile su dobre igre naših reprezentativaca, javlja Hina. Napadač HSV-a Mladen Petrić bio je strijelac u gostujućoj pobjedi svog kluba protiv berlinske Herthe od 2-1, dok je Ivica Olić asistirao za drugi gol svog Bayerna protiv Wolfsburga.

Petrić je postigao pogodak u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena najbolje se snašavši u gužvi pred domaćim vratima, te tako doveo svoju momčad u vodstvo od 2-0. Strijelac prvog gola bio je Jansen (24), a za domaće je smanjio Lasogga (82). Petrić je igrao za HSV do 85. minute, dok je Andre Mijatović ušao u igru za Herthu u 22. minuti.

Ovom pobjedom HSV je skočio na 11. mjesto na ljestvici sa 22 boda, dok je Hertha 14. sa 20 bodova.

Ivica Olić je u 2-0 (0-0) pobjedi Bayerna protiv Wolfsburga ušao u igru u 75. minuti umjesto strijelca prvog gola Marija Gomeza, te je bio asistent za drugi gol svoje momčadi kojega je postigao Arjen Robben u drugoj minuti sudačke nadoknade. Olić je probio lijevi bok, te prebacio suparničkog vratara. Stoper Wolfsburga pokuao je raščistiti opasnost, ali je uspio tek pogoditi Robbena od kojega se lopta odbila u mrežu.

Inače, Gomez je doveo Bavarce u vodstvo u 60. minuti. Mario Mandžukić odigrao je čitavu utakmicu za Wolfsburg. Ovom pobjedom Bayern je zadržao prvo mjesto na ljestvici sa 40 bodova, koliko ima i druga Borussia iz Dortmunda.

Ivan Perišić igrao je od 77. minute za Borussiju iz Dortmunda u 3-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Hoffenheima.