ATP Dubai

Ljubičića svladao Ferrer

Niti Ivan Ljubičić nije uspio proći u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju.

Fotografija vijesti (foto: Cropix)

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira tenisača u Dubaiju, u dvbooju 1. kola svladao ga je četvrti nositelj Španjolac David Ferrer sa 3-6, 6-2, 6-1.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Ljubičića i Ferrera i četvrta pobjeda Španjolca.

Ljubičić je odlično krenuo u meč, odličnim postotkom prvoga servisa nije dozvoljavao Ferreru da ugrozi njegov početni udarac, dok je, nakon propuštene dvije prilike za "break" kod vodstva 1-0, oduzeo servis Španjolcu za 4-2.

Iako je Ljubičić uspio osvojiti prvi set sa 6-3, naznake preokreta u igri bile su vidljive u posljednjoj igri prvog seta. Ferrer je propustio tri "break-lopte", ali prvenstveno zbog milimetarskih svojih pogrešaka.

Nakon što je Ferrer kod svog vodstva 3-2 u drugom setu prvi puta uspio oduzeti servis Ljubičiću, naš je igrač praktički nestao s terena. Ferrer je osvojio deset od posljednjih 11 gemova i stigao do uvjerljive pobjede. (hina/metro-portal)