objavljeno 14.04.2012. 17:18:00
2:1

Jelavić zabio za Everton u porazu od Liverpoola

Liverpool je u polufinalnoj utakmici bio bolji od gradskog rivala s 2:1, dok će im suparnik u finalu FA kupa biti bolji iz ogleda Tottenhama i Chelseaja

Nakon što su u polufinalnoj utakmici pred gotovo 90 tisuća gledatelja na Wembleyu pobijedili Everton s 2:1, nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale prestižnog FA kupa, prenosi Hina.

Everton je poveo golom hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića u 24. minuti utakmice, a bio je to njegov već šesti gol u dresu Toffeesa u 11 susreta. U nastavku susreta 'redsi' su uspjeli okrenuti rezultat. Prvo je Luis Suarez u 63. minuti izjednačio nakon velike pogreške Sylvaina Distina, a potom je Andrew Carroll u 87. minuti nakon ubačaja Craiga Bellamyja, udarcem glavom svladao Tima Howarda.

Ulaskom u finale Liverpool je došao u priliku osvojiti i drugi trofej ove sezone nakon što je pobijedio u Liga kupu. 'Redsima' je to 14. plasman u finale najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu, a do sada je slavio sedam puta. Posljednji put 2006.

U drugom polufinalnom susretu u nedjelju se sastaju Tottenham i Chelsea.

LIVERPOOL - EVERTON 2:1