objavljeno 20.01.2008. 23:47:00
EUROLIGA

Cibona se vratila sa -20, pa izgubila

U susretu 12. kola Eurolige u B skupini, Cibona je u Zagrebu poražena od Maccabija iz Tel Aviva sa 76-81.

Cibona je dobila prvu četvrtinu sa 20-17, ali je nakon mizernih drugih 10 minuta, u kojima je Maccabi bio bolji s nevjerojatnih 27-4, izgledalo kako je utakmica već odlučena.

StrijelciNajbolji u momčadi Cibone bili su Sam Hoskin sa 27 koševa i 8 skokova i Tre Kelley koji je ubacio 18 koševa. Kod Izraelaca, najbolji je bio Terence Morris (40 minuta, 11 koševa i 15 skokova).

Ipak, Zagrepčani su drugo poluvrijeme odigrali fantastično, te su s košem i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem Kelleyja, čak uspjeli i povesti 74-73, dvije i pol minute prije kraja susreta.

Ipak, hrvatski je prvak odigrao nespretnu završnicu, pa je na kraju bodove ipak osvojio Maccabi. Međutim, Cibona još uvijek nije izgubila sve izglede za prolaz u Top 16.

druga četvrtina
4-27 rezultat je bio druge četvrtine Cibone i Maccabija. Nitko nije mogao objasniti takav ‘blackout’ Zagrepčana.