objavljeno 01.05.2008. 22:37:33

Borba OneWorlda i Delte za Atlantik

Fotografija vijesti

American airlines i British Airways su u pregovorima s Continental Airlinesom o proširenju projekta OneWorld.

Iz izvora bliskih kompanijama Bloomberg doznaje kako se uz planirano proširenje alijanse OneWorld traže i načini dobivanja imuniteta od regulatora tržišnog natjecanja. Alijansa se nada da će imati potpunu slobodu kod odlučivanja o cijenama i rasporedima letova.  

Ovaj potez smatra se reakcijom na udruživanje Delta Air Linesa i Northwest Airlinesa, koji su od američkog kongresa dobili dozvolu za suradnju s Air France-KLM-om. 

Do sada tržišni regulatori nisu bili naklonjeni Alijansi, a uputili su joj i prigovor zbog toga što na londonskom Heathrowu kontrolira više od polovice letova prema SAD-u. 

Richard Branson iz Virgin Atlantica već je najavio oštru borbu jer bi, kako tvrdi, ovaj trojac smanjio efektivnu konkurenciju u letovima nad Atlantikom. (METRO) 

01.05.2008. 22:37:33
http://m.metro-portal.hr/borba-oneworlda-i-delte-za-atlantik/6602/